Teklif Al

İthalat ve ihracat çalışmaları ülke dışı pazarla ilerlemektedir. İthalat danışmanlığı yapan firmamız HRA Global Lojistik üzerinden tüm danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. İthalat danışmanlık hizmetlerimiz arasında farklı çizgiler bulunmaktadır. Özellikle yurtdışı pazarını en iyi şekilde kullanmak isteyen kişiler için ithalat ve ihracat çalışmaları hazırlanmaktadır.

Mevzuat hükümlerine uygun şekilde hazırlanan düzenlemeler de ithalatı sürecini kolay hale getirmektedir. Yurtdışından gelen tüm ürünler ile kolay ithalat yapabilir ve ürünleri pazarlayabilirsiniz. Tercih edilen hizmetler bünyesinde kişiler diledikleri alanda pazarlama yapmaya başlamaktadır. Yurtdışı pazarından mal ihtiyacı olan firmalar için şirketimiz HRA Global Lojistik her alanda çalışma gerçekleştirmektedir.

Özellikle uluslararası ticaret koşullarını yerine getirmek için profesyonel bir destek alınması fayda sağlar. Dış ticaret koşulları altında belirli yasal düzenlemeler hazırlanmıştır. Firmanın ithalat alanlarında geniş bağları bulunmaktadır. Bu şekilde firmamız danışmanlık hizmetlerimizde koşulsuz şartsız diğer pazar alanlarını da takip etmektedir.

İthalat ve İhracat Nasıl Yapılır?

İthalat ve ihracat alanında oldukça geniş bir pazar alanı bulunmaktadır. Firmalar kendi içerisinde de ticari bağlar oluşturmaktadır. Bu şekilde kaliteli bir ürün akışı ve pazarlama hizmetleri hazırlanmaktadır. Güncel olarak ithalat yapmak isteyen firmalar için aracı firmamız HRA Global Lojistik danışmanlık alanında da çeşitli hizmetler sunmaktadır. Aynı zamanda satın alınacak her bir ürün kategoriler içerisinde düzenlenmektedir.

İthalat yapmak isteyen kişiler için ithalat koşullarının da yerine getirilmesi gerekmektedir. Tüm koşullara uyulduğu takdirde pazar alanı genişlemektedir. Dış alım gücü oldukça yüksektir. Bu şekilde firmalar yurtdışı ülkelerinden pek çok mal getirmektedir. Gümrük malları kontrol sürecinin tamamlanmasının ardından ürünler pazar sahasına çıkarılmaktadır.

Firmamız HRA Global Lojistik hizmet vereni kontrol ederek belirli alanlarda çalışmalar sunmaktadır. Pazar araştırması için en kaliteli faaliyetler de sitemiz üzerinde anlatılmaktadır. Yurt dışında faaliyet gösteren firmaların her biri için şirketimiz danışmanlık koşulları sunmaktadır. İthalat gümrük sürecinin profesyonel şekilde ilerlemesi ve sistemin sorunsuz çözüme ulaşması için hizmet sunmaktayız.

İthalat Süreci Nasıl İlerler?

İthal edilen her bir mal için ilk olarak ülke içerisinde girme durumları ayarlanmaktadır. Yasal düzenlemelere uygun şekilde tasarlanan gümrük malları kontrolü sayesinde yasal olmayan hiçbir ürün ülke içerisine sokulmamaktadır. Aynı şekilde hasarlı ya da kullanılmış olan malların da girişi yasaktır.

Bu şekilde ithalat sürecinde kontrol en önemli noktalardan biridir. Kontrol edilen mallar için belirli bir gümrük vergisi ayarlanmaktadır. Gümrük vergisinin ödenmesi halinde ürünler ülke içerisinde girmektedir. Taşıma işlemleri sonunda depolama alanlarına gönderilmektedir.

Gümrük Malları Kapsamında İthalat Nasıl Yapılır?

Gümrük malları ülke pazarının en önemli alanlarından biridir. Üstelik yurtdışından gelen malların bir araya getirilmesi için mal denetleme kurulu devamlı çalışma göstermektedir. Kamu kuruluşların her biri için farklı yasal düzenlemeler oluşturulmaktadır. Aynı şekilde gümrük malları kendi içerisinde de iç ve dış pazarlara gönderilmektedir.

Firmalar kendi faturalandırma sistemleri ile gümrük vergilerini ödemektedir. Ardından ülke içerisinde yer alan depo alanlarına ve pazar alanlarına aktarılmaktadır. Firmamız HRA Global Lojistik bu anlamda en gelişmiş danışmanlık hizmetini vermektedir.

Dış Ticaret Bağları Kuvvetli Olan Firmamız HRA Global Lojistik

Dış ticaret bağlarının kuvvetli olduğu firmamız HRA Global Lojistik farklı alanlarda hizmet akışı sunmaya devam ediyor. Özellikle yurtdışından gelen ürünlerin belirli kategorilerde incelenmesi ve gümrük tarafından geçirilmesi için sistematik bir çalışma sergilemekteyiz.

Firmamız bünyesinde çalışan her bir kişi alanında uzmandır. Herhangi bir sorun ya da aksaklık yaşanmadan ürünler pazar alanına taşınmaktadır. Güncel ürün düzenlemeleri de bu alanda faaliyet göstermektedir. İthalat ürün çeşitleri üzerinden dış bağlantılı pek çok firma yeni pazar alanlarına ürün göndermektedir.

Depolama ve Taşımacılık Alanında Hizmet Veren HRA Global Lojistik

Depolama alanlarında faaliyet gösteren HRA Global Lojistik aynı zamanda taşımacılık sektörünün de başında yer almaktadır. Ürünler uçak ya da gemi içerisinde taşınmaktadır. Lojistik alanda firmamız gelişmiş hizmetlerini sunmaktadır. Aynı şekilde ithalat için yardım isteyen ve danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyan kişiler için 7/24 çalışma sunmaktayız.

Kamu alanında çalışma gösteren firmalar da danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Büyük depolama alanları her ürün kategorisi için çalışma göstermektedir. Aynı şekilde malların depolara taşınması da firmamız ile gerçekleşir.

İthal Edilen Ürünlerin Pazarlanma Süreci Nasıldır?

İthal edilen ürün pazarlama süreci kontrol, vergi ödeme, taşımacılık ve depolama sistemleri ile ilerlemektedir. Pazarlama alanında da ürünlerin vergi ödemelerinin yapılması en önemli kriterlerden biridir. Özellikle sistematik bir şekilde gelişme oluşturan firmamız ithalat kavramını benimseyerek çalışmalarını bu alanda gerçekleştirmektedir.

Profesyonel destek almak isteyen firmalar için HRA Global Lojistik 7/24 çalışmaktadır. Uluslararası ticaret faaliyetleri sunan firmamız ithalat alanında da çeşitli hizmetler sunmaktadır. Dış piyasaya olan hakimiyet ile sorunsuz çözüm geliştirilmektedir.

Kimler İthalat Yapabilir?

İthalat, pazarlama alanında faaliyet gösteren tüm firmalar tarafından yapılmaktadır. İthalat sektörüne hakim olan firmalar yurtdışından ürün sipariş ederek yüksek adette ürünü gümrük bölgesine taşımaktadır. Gümrük idaresi tarafından onay alan mallar pazar alanına girmektedir.

Anlaşmalı bölgelerde sorunsuz ithalat gerçekleşmektedir. Aynı şekilde firmalar tarafından düzenlenen satış anlaşmaları ile ithalat süreci sorunsuz ilerlemektedir. Piyasaya hakim olan firmalar da kendi içerisinde ithalat yapmaktadır. İthalat oldukça geniş bir ürün zincirini kapsamaktadır.

İthalat Danışmanlığı Nedir ve Ne Gibi Hizmetleri Kapsar?

İthalat danışmanlığı oldukça geniş anlamda vergi usul kanununa uygun şekilde ürünlerin vergi numaralarının alınması ile gerçekleşir. Aynı şekilde ithalat rejimine uyan ürünler ülke içerisine giriş yapabilir. Vergi numarası alan ürünlerin tamamı ülkenin pazar alanlarına giriş yapmaktadır. Aynı zamanda alınan izin belgeleri de satış işlemlerinin, ithalat ve ihracatın ve pazar alanına geçiş sürecinin en önemli noktalarıdır.

Teklif Formu
Bizimle İletişime Geçin
+90 216 445 00 54 İletişim
0%