Teklif Al

Dış ticaret danışmanlığı, gelişmek ve büyümek isteyen şirketler için önemli olmaktadır. Global çapta birçok fırsat sunan HRA Global Lojistik, şirketlerin uluslararası pazarda yer almasını sağlamaktadır. İhracata açılma ve yeni pazarlara girme sürecinde yardımcı olan HRA Global Lojistik, her geçen gün bilinirliğini artırmaktadır. Firmaların ihtiyaçlarına göre dış ticaret danışmanlığı hizmeti çeşitlilik göstermektedir.

Firmaların ihracat yapabilmesi için hedef pazar araştırması yapılmaktadır. Firmalara pazar araştırması konusunda öncelik eden HRA Global Lojistik, durum analizi gerçekleştirerek dış ticaret danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ulusal ve uluslararası rakiplerin analizinin yanı sıra yol planı ve strateji de oluşturulmaktadır. HRA Global Lojistik uzman ekibi, firmaların ticaret altyapısını geliştirmektedir.

HRA Global Lojistik Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Firmalara danışmanlık hizmetleri kapsamında dijital kimliklerinin oluşturulması sağlanmaktadır. Uluslararası pazarlama ihtiyaçları, firmaların adına HRA Global Lojistik tarafından yönetilmektedir. Uluslararası pazarda söz sahibi olan firmaların, tutunabilmek için yeterli altyapıya sahip olmaları gerekmektedir. İhracat ve ithalat işlemlerinde süreç doğru bir şekilde yönetilmektedir.

Bütün şirketlerin dış ticaret sürecinde yeterli deneyime ve bilgiye sahip olması beklenmemektedir. Gümrük işlemleri gibi prosedürler ile uğraşmak istemeyenler, dış ticaret danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Dış ticaret danışmanlık hizmeti isteyen firmalara gerekli özen gösterilmektedir. Firmalar için yurt dışı pazarına giriş yapılmakta olup ihracatı artırılmaktadır. İlgili yasaları ve yönetmelikleri çok iyi bilen HRA Global Lojistik, gerekli belgeleri eksiksiz hazırlamaktadır.

HRA Global Lojistik Dış Ticaret Danışmanlığı Ücreti

Belirli bir ücret karşılığında dış ticaret danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Şirket profiline ve firma politikasına bağlı olarak dış ticaret danışmanlığı ücreti değişiklik göstermektedir. Beklentileri ve hedeflerini anlatan firmalar için yeni pazarlar arayışına girilmektedir. HRA Global Lojistik dış ticaret danışmanlığı hizmeti için ilgili şirket ile danışmanlık sözleşmesi imzalanmaktadır.

Hedeflerine ulaşmak ve şirketini geliştirmek isteyenler, dış ticaret danışmanlığı hizmetinden faydalanmaktadır. Aynı zamanda imzalanan danışmanlık sözleşmesinde sorumluluklar ve görevler açıkça belirtilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı nakliye organizasyonları takip edilmektedir. Bütün süreç içerisinde kurum bilgileri ve politikası korunmaktadır. Gerekli belgelerin en hızlı şekilde hazırlanmasını sağlanmaktadır.

HRA Global Lojistik Dış Ticaret Danışmanlığı Avantajları

Pazarlama ve uluslararası iş geliştirme hususunda danışmanlık hizmeti verilmektedir. Yurt dışı finans piyasaları araştırılarak gerekli bilgiler toplanmaktadır. Rakip kurumlar, uluslararası yatırım fırsatları ve iş uygulamalarıyla da ilgili araştırma yapılmaktadır.

Küresel anlamda talep gören hizmet ve ürünlerin analizi gerçekleştirilmektedir. İthalat ve ihracat süreçlerinde yasal düzenlemelere uyum sağlanması konusunda yardımcı olunmaktadır. HRA Global Lojistik hizmet verdiği kurumun bilgilerini gizli tutmaktadır.

Uluslararası pazarda hacmi ve marka değeri artan firmalar, ticaret ağlarını genişletmektedir. HRA Global Lojistik tecrübeli danışman ekibi, stratejik büyüme ve sürdürülebilir başarı sunmaktadır. İş geliştirmelerine katkı sağlandığından, firmalar potansiyel müşterilerini artırmaktadır.

HRA Global Lojistik Dış Ticaret Danışmanlığı Yol Haritası

Mevcut durum analizi gerçekleştirildikten sonra yol haritası belirlenmektedir. Hedef pazar tespiti ve pazar araştırma raporuna göre strateji uygulanmaktadır. Hedef pazardaki potansiyel müşterilerin tespitinin yanı sıra potansiyel müşteriler ile iletişim kurulmaktadır. İhracat odaklı firmalar için kurumsal tanıtım materyali hazırlanmaktadır. HRA Global Lojistik alanında uzman kadrosu, saha araştırması da sunmaktadır.

Ürün ve hizmetlerini yurt dışında pazarlamak isteyen firmaların neredeyse hepsi dış ticaret danışmanlık hizmeti tercih etmektedir. Aynı zamanda yurt dışı pazarlarından ürün tedarik etmek isteyen firmalar için de en uygun üreticilerin araştırması yapılmaktadır. Tüm ithalat ve ihracat süreçleri profesyonel bir yapı ile yürütülmektedir.

HRA Global Lojistik İthalat ve İhracat Danışmanlık

Uluslararası ticaretin getirisi çok fazla olduğundan, ülkemizin dış ticaret hacmi giderek büyümektedir. Yasal olarak yerine getirilmesi gereken prosedürlerin aksatılması, ortaya telafisi zor maddi kayıpların çıkmasına neden olmaktadır. İtibar kaybı ve sürecin uzaması göz önüne alındığında, neredeyse bütün firmalar dış ticaret danışmanı hizmetinden faydalanmaktadır.

Dış ticaret ile uğraşacak olanlara verilen danışmanlık hizmeti, gümrük işlemlerinin akıcı hale gelmesini sağlamaktadır. Firmaların dış ticarette başarılı olabilmeleri için satış stratejilerine hakim olmaları gerekmektedir. 

En iyi dış ticaret firmaları arasında HRA Global Lojistik tüm dış ticaret meselelerine çözüm üretmekle birlikte ticari faaliyetlere hız kazandırmaktadır. Firmaları yurt dışında pazar arayışına girmekten kurtaran HRA Global Lojistik, sektöre hakim olmaktadır.

HRA Global Lojistik Dış Ticaret Danışmanlığı Önemi

Küreselleşme ile birlikte şirketler uluslararası pazarda rekabete girmektedir. Farklı ülkelerin iş yapma kültürleri, vergi düzenlemeleri ve yasal yükümlülükleri farklılık göstermektedir. HRA Global Lojistik dış ticaret danışmanlık hizmeti ile birlikte şirketlere zorlu aşamalarda rehberlik etmektedir. Şirketlerin ürünlerini yurt dışına nasıl ihraç edeceklerine ilişkin stratejiler geliştirilmektedir.

Şirketlerin yönetim yapısı, finansal performansı ve iş süreçleri daha iyiye götürülmektedir. İhracat yapmak isteyen veya mevcut ihracat faaliyetlerini geliştirmek isteyen firmalar, danışmanlık hizmetleri kullanmaktadır.

Firmaların küresel pazarda rakipleri ile rekabet edebilmesi için ihracat yapması gerekmektedir. Uluslararası pazarlara giren işletmelerin kar marjı artış göstermektedir. Ürünlerin fiyatları daha yüksek olabileceği gibi daha fazla kazanç sağlanmaktadır.

HRA Global Lojistik İhracat Modelleri

İhracat yapmayı hedefleyen firmalar için ihracat modellerinin bilinmesi gerekmektedir. Ön izne bağlı ihracat, ithal edilmiş malın ihracı, kayda bağlı ihracat ve bedelsiz ihracat gibi ihracat modelleri bulunmaktadır. Doğru müşterilere, doğru ürünler ile doğru zamanda ve doğru fiyatlandırma yapılmasında HRA Global Lojistik etkili olmaktadır.

Lojistik ve gümrük işlemleri gibi süreçlerin yönetilmesini sağlayan dış ticaret danışmanlığı kısa zamanda güzel sonuçlar sunmaktadır. Rakip firmaları ve müşteri profilinin anlaşılmasını sağlayan danışmanlık hizmetleri, firmaların büyümesinde olağanüstü etkili olmaktadır.

Ticarete yeni başlamış veya uzun süredir ticaret içerisinde olan firmalar fark etmeden, hemen hepsi HRA Global Lojistik ile çalışmayı tercih etmektedir. İhracat danışmanlık firmaları arasında en iyi hizmeti sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz ve bu yüzden uzun süreli çalışmaların vermiş olduğu deneyim ile bilgiler doğru süzgeçten geçirilmektedir.

Teklif Formu
Bizimle İletişime Geçin
+90 216 445 00 54 İletişim
0%