Gümrük işleri ticaret yapan firmaların tamamını kapsamaktadır. HRA Global Lojistik hizmetleri içerisinde incoterms teslim şekilleri bulunmaktadır. Bu teslim şekilleri terminalde teslim şeklinde ilerlemektedir. Çok fazla firma bu şekilde sorunsuz bir gönderim ve teslim alım gerçekleştirmektedir. Gümrük işlemlerini hızlı bir şekilde ilerletmek isteyenler için incoterms teslim tercih edilmektedir. Alıcı tarafından düzenlenen belgeler ile mallar teslim alınmaktadır. Uluslararası ticaret odası tarafından düzenlenen belgelerin tamamı hem satıcı hem de alıcıyı korumaktadır.

incoterms-teslim-sekli-nedir.jpg

Bu işlerde sorumluluk ve maliyetler alıcıya aittir. Teslim şekilleri için HRA Global Lojistik birden fazla öneri oluşturmaktadır. Firmamız HRA Global Lojistik gemiye yükleme alanında da firmalara özel hizmet vermektedir. İncoterms teslim şekli ise 2000 yılında revize edilmiştir. Bu yükleme eşyanın doğru bir şekilde yüklenmesi anlamına gelmektedir. Yüklenen malların belgeler üzerinde kaydedilmesi de gerekir. İncoterms en gelişmiş teslim şeklidir. Aynı zamanda incoterms kuralları düzenlendiği zamandan itibaren hem alıcı hem de satıcı için avantaj sunmaktadır.

Gümrük Malları Taşınması

Gümrük mallarının taşınması için tercih edilen HRA Global Lojistik pek çok firmaya hizmet vermektedir. İhracatçının iş yerine teslim şekilleri için gümrük malları daha hızlı teslim edilmektedir. Malların hemen ticaret pozisyonuna gelmesini isteyenler de iş yerine teslim seçeneklerini tercih etmektedir. Bu teslim masraf ve riskleri de düşürmektedir. İthalatçı firmaya ait olan eşyaların her biri için özel belgelendirme yapılır. Teslim türlerinden bir diğeri ise depo ya da fabrikaya teslimdir. Bu teslimat seçenekleri ile beraber mallar güvenli bir yere bırakılmaktadır.

Gümrük mal konusunu detaylı incelemek ve öğrenmek isteyenler için firmamız HRA Global Lojistik her alanda hizmet vermektedir. İthalat ve ihracat alanında faaliyet gösteren firmaların her biri gümrük mal koruması altında HRA Global Lojistik hizmetlerinden yararlanmaktadır. Her bir mal gerekli belge ve vergi ücretlerinin ödenmesi ile depo alanlarına gönderilmektedir. Ex works hizmetleri de fabrika teslim işlemlerinden biridir. Aynı zamanda EXW işleri iş yerine teslim görevlerini yerine getirmektedir. HRA Global Lojistik birden fazla alanda ve ülkede hizmet vermektedir.

E-Ticaret İşlerinde Gümrük Malları

E-ticaret hizmetleri günümüzde oldukça yaygındır. Yurtdışından getirilen malların ülke içerisindeki pazarda satılması büyük kazançlara yol açmaktadır. E-ticaret için gümrük malları en önemli noktalardan biridir. Free carrier ise taşıyıcıya teslim olarak adlandırılmaktadır. HRA Global Lojistik içerisinde yer alan teslimat şekilleri hem depoya hem de kişiye teslim şeklinde düzenlenmiştir. Ülkenin her yerine teslimat yapılmaktadır. Taşıma ücretinin ödenmesi dahilinde ürünler kullanılma geçmektedir. Aynı zamanda geniş pazar alanlarında gümrük malları satışı başlamaktadır.

Gümrük Mallarında Belge Düzenleme ve Hazırlama

Gümrük malları belge düzenleme ve hazırlama süreci içerisine girmektedir. Bu hazırlık ile beraber mallar korunmakta ve vergileri ödenmiş şekilde pazar alanına alınmaktadır. Gümrük malları belge düzenleme işlemleri her bir mal için ayrı ayrı yapılır. Bunun için mal çeşidi ve depo alanı belirlenmektedir. HRA Global Lojistik tarafından düzenlenen belgelerin her biri yasal düzenlemelere uygun hale getirilmektedir. Belirlenen ülkeye gönderim için HRA Global Lojistik çalışmaları devam etmektedir. CPT işleri ise taşıma ücreti ödenmiş teslim şeklinde bilinmektedir.

Gemiye Yük Taşıma ve Yükleme

Gemiye yük taşıma ve yükleme işleri için HRA Global Lojistik çalışmaktadır. Farklı alanlarda hizmet veren firmamız gemi için taşıma ve yükleme işlerini sorunsuz gerçekleştirmektedir. Lojistik çalışmalar içerisinde yer alan yük taşıma ve yükleme işleri için belirli noktalara teslimat yapılır. Belirlenen taşıma ücret bedeli de firmaya ödenerek istenen her depo alanına taşınmaktadır. Gümrük malları son zamanların en çok ticari faaliyet gösteren işlemlerinden biridir. Sigorta ve diğer masraflar ise ithalatçıya aittir. Bu ücretler ödendikten sonra depo alanlarına mallar gönderilmektedir.

Gümrük Malları Depolama Alanları

Gümrük malları depolama alanları için firmamız HRA Global Lojistik özenle çalışma göstermektedir. Farklı taşıma şekilleri ve depolama alanları üzerinde mal kabul işlemleri yapılmaktadır. Malların tamamının güven içerisinde taşınması ve korunması için HRA Global Lojistik çalışma göstermektedir. Malların tamamı belirlenen vergi ücretlerinin ödenmesi ile beraber pazar alanlarına gönderilmektedir. Pazarlama yapan firmaların tamamı depolara ihtiyaç duymaktadır. Malların çeşidine ve büyüklüğüne uygun şekilde depolama alanları hazırlanmaktadır.

Tüm Taşıma Türleri İçin Kullanılan Teslim Şekilleri

Tüm taşıma türleri HRA Global Lojistik altında yer almaktadır. Farklı teslimat türlerini incelemek isteyenler firmamız ile iletişime geçmektedir. Teslim şekilleri ile depolama alanları da rahatlıkla değerlendirilmektedir. Tüm masraflar ve riskler için HRA Global Lojistik çalışma göstermektedir. Eşyaların ithalat sürecinde depolama, taşıma ve yük indirme faaliyetleri de büyük önem taşımaktadır. Araçtan indirme ve yükleme alanında HRA Global Lojistik özenle çalışmaktadır. Taşıma faaliyetlerinin tamamı teslim şekillerine uygun olarak hizmet vermektedir.

Sigortalı Mal Kabul ve Yükleme

Sigortalı mal kabul ve yükleme alanında HRA Global Lojistik birden fazla ülke üzerinde hizmet vermektedir. Malların kabul edilmesinin ardından her bir mal için kabul ve vergi ödemesi işlemleri hazırlanmaktadır. Vergi ödemesinin tamamlanmasının ardından mallar pazar alanına gönderilmektedir. Her bir mal hem fiziki hem de e-ticaret portallarında satışa çıkarılmaktadır. Gümrük malları ofisi üzerinden de sigortalı mallar satın alınmaktadır. Araçtan indirildikten sonra istenen noktaya gönderim ve büyük depo alanlarına taşıma HRA Global Lojistik tarafından yapılır.

Gümrük Malları Kontrol Süreci

Gümrük malları kontrol süreci de yetkili kişiler tarafından devam etmektedir. Eşya kontrol en önemli aşamalardan biridir. Gümrük mallarının düzenlenmesi ve vergilerinin ödenerek belgelendirilmesi de HRA Global Lojistik ile yapılmaktadır. Malların her biri için inceleme başlatılmaktadır. Mal kabul süreci içerisinde eksik mal tespiti ya da hasarlı mal tespiti de yapılmaktadır. Vergiler gümrük malları kontrol sürecinin tamamlanması ile ödenmektedir. HRA Global Lojistik vergilerin tamamının ödenmesi ve büyük depolama alanlarına gönderilmesi için özenle çalışmaktadır.

HRA Global Lojistik Güvenli Gümrük Mal Taşıma

HRA Global Lojistik güvenli gümrük mal taşıma konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Aynı şekilde deniz taşımacılığı alanında da firmamız özenle çalışmaktadır. Gemi yanına taşıma ve teslimat için HRA Global Lojistik tercih edilmektedir. Diğer tüm firmalar da dilediği havayolu ve denizyolu ile mal taşıma işlemlerinden yararlanmaktadır. Gemi yanına teslim için eşyaların belirli kategorilere ayrılması gerekmektedir. Rıhtım alanında yükleme ve teslimat gerçekleşmektedir. FOB olarak bilinen free on board gemi bordasında teslim ve gemiye yükleme yapmak için tercih edilir.

Kaliteli Hizmet Seçenekleri İle Gümrük Malları

Kaliteli hizmet seçenekleri ile gümrük malları HRA Global Lojistik tarafından korunmaktadır. Birden fazla taşıma ve teslim noktası bulunmaktadır. Sigorta ve sorumluluklar kapsamında firmamız tüm mallar için belgelendirme yapmaktadır. HRA Global Lojistik ödenmiş halde teslim için çalışmaktadır.

Deniz taşıtlarına yükleme yapmak malların kısa süre içerisinde gönderilmesini sağlamaktadır. İhracatçı tarafından ödenen bu bedel sigorta kapsamında avantaj sağlamaktadır. Yükleme masraflarını en uygun fiyattan karşılamak isteyen kişiler için HRA Global Lojistik farklı depo alanları sunmaktadır. Kaliteli hizmetler için HRA Global Lojistik 7/24 çalışma göstermektedir. Malların korunması ve gözetilmesi için belirlenen alanlara yükleme, taşıma ve depolama yapılır.

Bizimle İletişime Geçin
+90 216 445 00 54 İletişim
0%